Местен фокус
Правителството започва незабавни действия за минимализиране на риска от воден режим
87
Икономика
Правителството започва незабавни действия за минимализиране на риска от воден режимПравителството започва незабавни действия и предприемане на мерки за минимализиране на риска от воден режим в множество райони от страната, каза Николай Копринков, началник на политическия кабинет на министър-председателя Румен Радев, след работна среща в Министерския съвет относно проблема с безводието, водопроводите и напоителните системи.Той посочи, че това е първата работна среща, като фокусът е бил върху областите Плевен и Ловеч. Такива срещи предстоят да се осъществят и за други засегнати райони.
Автор: БТА / Редактор: Диляна Асенова
| 26 Юни 2026, 16:26 ч.
Правителството започва незабавни действия и предприемане на мерки за минимализиране на риска от воден режим в множество райони от страната, каза Николай Копринков, началник на политическия кабинет на министър-председателя Румен Радев, след работна среща в Министерския съвет относно проблема с безводието, водопроводите и напоителните системи. Той посочи, че това е първата работна среща, като фокусът е бил върху областите Плевен и Ловеч. Такива срещи предстоят да се осъществят и за други засегнати райони. Подхождаме приоритетно и ще отработим най-спешните случаи, обясни Копринков. Климатът е непредвидим. Сушата се настанява в цяла Европа. Водните ресурси на страната не се управляват достатъчно добре, в резултат на което в последните години някои райони бедстваха заради липса на вода, отбеляза той.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Вандали нанесоха щети на „Царска чешма“ в Казанлък
|
|
|
Доставка на 30 хиляди дози ваксина срещу варицела се очаква следващата седмица, съобщиха от Министерството на здравеопазването
|
|
|
Конфедерацията на работодателите и индустриалците в Хасково връчи годишните си награди за социално отговорна компания - партньор на община
|
|
|
Общинският съвет в Златарица прие Общинска програма за намаляване на риска от бедствия
|
|
|
На среща с животновъди премиерът Румен Радев потвърди подкрепата на кабинета за българските производители
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Министерството на туризма и Комисията за защита на потребителите засилват съвместния контрол по Българското Черноморие
|
|
|
Прокуратурата възложи цялостна проверка на пътя, по който стана катастрофа с камион в района на Мало Бучино
|
|
|
Общинският съвет в град Искър прие актуализация на разходите по изпълнение на бюджета
|
|
|
Регионалният министър съобщи, че е разпоредил проверка на качествата на материалите, от които са изработени мантинелите в засегнатите участъци на двете катастрофи
|
|
|
Движението по пътя между Обзор и Слънчев бряг ще бъде спирано през нощта следващата седмица заради асфалтиране
|
|
Радиопрограми



Тикер
87
ЗАПАЗИ
Емблематичната „Царска чешма“, известна на казанлъчани като „Лъвовата чешма“, е повредена при вандалска проява. Това съобщиха от пресцентъра на Община Казан ...